مدل مو

0 نمایش مجدد
0
0
554
مدل مو

مدل مو

مدل مو، آرایش مو یا اصلاح مو اشاره به یک ظاهر طراحی شده مد برای مو دارد که معمولاً در روی پوست سر انسان است. مدلینگ مو را می‌توان از جنبه‌های نظافت شخصی، مد و لوازم آرایشی دانست اگر چه ملاحظات مذهبی، عملی، فرهنگی و محبوبیت یک مدل نیز از موارد تأثیر گذار بر نفوذ یک مدل مو در انتخاب افراد هستند. قدیمی ترین تصویر شناخته شده از مدل بافتن مو قدمتی در حدود ۳۰۰۰۰ سال دارد. در تمدن‌های باستانی، موی زنان اغلب استادانه و با دقت در روش‌های خاص نوع لباس انتخاب و آرایش می‌شد.

تاریخچه مدل مو

در همه زمان ها ، مردم موهای خودشان را به شکلهای مختلف می پوشاندند ، مشخصا” با مد موجود در فرهنگی که در آن زندگی می کردند. مدل های مو نمایانگر طبقه اجتماعی ، سن ، وضعیت زناشویی ، مشخص کننده ی نژاد ، باور سیاسی و نگرش درباره جنسیت هستند. در بسیاری از فرهنگ ها ، گاهی” به دلایل مذهبی ، زن ها موهای خود را زمانی که در جمع های عمومی قرار دارند می پوشانند و در برخی مانند حریدی یا جامعه اروپایی های ارتودکس ، موهای زنان تراشیده یا خیلی کوتاه می شود و با کلاه گیس پوشیده می شود.

قدیمی ترین روش شناخته شده برای بافت مو به 30000 سال قبل بر می گردد. ونوس ویلندورف که امروزه به صورت آکادمیک زن ویلندورف شناخته می شود یکی از تندیس های ونوسی دوران پارینه سنگی است .تخمین زده می شود که این تندیس 25000 تا 28000 سال قبل از میلاد درست شده باشد.

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
خواندن بیشتر بینالکو بلاگ
 • صندل

  صندل

  صندل صندل = به انگلیسی Sandal و به فرانسوی Sandales صندل نوعی پاافزار رو باز و سبک است که …
 • دمپایی

  دمپایی

  دمپایی دمپایی = به انگلیسی Slippers و به فرانسوی Pantoufles دَمپایی نوعی پای‌افزار نرم و س…
 • چکمه

  چکمه

  چکمه چکمه (پوتین , بوت) = به انگلیسی Boot و به فرانسوی Bottes چکمه یا پوتین گونه‌ای پای‌اف…
خواندن بیشتر دانستنی ها

دیدگاه خود را بنویسید

Your email address will not be published.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

همچنین بررسی کنید

متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت

متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت تنهام و از همه دلسرد صدامو بشنو و برگرد فاصله …