خانه دانستنی ها نحوه تمیز کردن پیپ توسط نمک و الکل

نحوه تمیز کردن پیپ توسط نمک و الکل

0 نمایش مجدد
0
0
245
نحوه تمیز کردن پیپ توسط نمک و الکل

بعد از گذشت مدتی، عطر و طعم و شیره توتون ها باعث جرم گرفتن و بوی نا مطبوع پیپ می شود ( مخصوصاً اگر طرفدار توتون های آروماتیک هستید به خاطر افزودنی های بیشتر این مشکل زود تر برایتان پیش می آید) و باید پیپ خود را پاک سازی نمائید. راههای مختلفی جهت پاکسازی پیپ وجود دارد. یکی از راههای تمیز کردن پیپ، پاکسازی توسط مایع مخصوص شستشوی پیپ می باشد. و راه ارزانتر پاکسازی پیپ توسط الکل و نمک می باشد. در این مقاله روش دوم را خدمت شما به صور کامل همراه با تصاویر توضیح خواهیم داد.
پاکسازی پیپ توسط نمک و الکل:

مواردی که برای این کار نیاز دارید: نمک(ترجیها بدون ید، در صورت نبودن از نمک معمولی می توانید استفاده کنید) و الکل (ترجیها طبی)

روش اجرا:

اول استم پیپ را جدا کنید و سوراخ شنک را با نخ تمیز کننده، پنبه، گوش پاک کن یا چیز دیگری بگیرید که الکل از آن خارج نشود.

بعد کاسه پیپ (آتشگاه) را با نمک پر کرده و بعد چند قطره الکل بریزید تا آتشگاه تقریباً پر شود و سطح مایع را روی نمک بتوانید مشاهده کنید. (توجه بفرمائید الکل از آتشگاه به هیچ عنوان لب ریزنشود،  اگر الکل از کاسه پیپ بیرون ریخت، آن را به آرامی و با دقت پاک کنید که به بدنه و دهانه آتشگاه آسیبی نرسد).

بعد از انجام این مرحله پیپ خود را در جای ثابتی قرار دهید، نمک و الکل شروع به واکنش می کنند و کم کم رنگ آن از قهوه ای روشن به تیره تغییر می کند، صبر کنید معمولا الکل بعد از ۲۴ ساعت تبخیر می شود (بستگی به بزرگی کاسه پیپ و کثیفی آن نهایتاً تا ۴۸ ساعت می توانید صبر کنید)

بعد از گذشت این زمان کاسه پیپ را خالی کنید و داخل کاسه را با کاردک یا بیلچه بسیار آرام و ملایم بتراشید و تمیز کنید . توجه بفرمائید بعد از اتمام این مراحل بلا فاصله از پیپ استفاده نکنید و چند روز صبرکنید و کمی به پیپ خود استراحت دهید.

حالا پیپ شما آماده است…

توجه داشته باشید که اگر بیشتر از ۴۸ ساعت صبر کنید و مایع را تخلیه ننمائید ممکن است ترکیبات(نمک و الکل) داخل کاسه پیپ سفت شده و خالی کردن این ترکیبات سخت تر شده و حتی پیپ تان صدمه ببیند.
اگر پیپ از چوب سبک و کم کیفیت تر نسبت به چوب های سنگین بریار ساخته شده، مدت زمان رو کاهش بدین حتماً…
در نهایت توصیه ما استفاده از محلول های شستشوی مخصوص پیپ می باشد. ولی این روش هم برای کسانی که میخوان کمتر هزینه کنن جوابگو هست.

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
خواندن بیشتر بینالکو بلاگ
 • صندل

  صندل

  صندل صندل = به انگلیسی Sandal و به فرانسوی Sandales صندل نوعی پاافزار رو باز و سبک است که …
 • دمپایی

  دمپایی

  دمپایی دمپایی = به انگلیسی Slippers و به فرانسوی Pantoufles دَمپایی نوعی پای‌افزار نرم و س…
 • چکمه

  چکمه

  چکمه چکمه (پوتین , بوت) = به انگلیسی Boot و به فرانسوی Bottes چکمه یا پوتین گونه‌ای پای‌اف…
خواندن بیشتر دانستنی ها

دیدگاه خود را بنویسید

Your email address will not be published.بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *

همچنین بررسی کنید

متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت

متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت تنهام و از همه دلسرد صدامو بشنو و برگرد فاصله …